KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14897352
nr 1489 7352
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), Fjäril. Signerad. Bladets mått: 16,5x17 cm, yttermått inklusive ram: 38,5x39 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
måndag 12 september 2022
kl 18:46:06
100 kr
150 kr
200 kr
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis